Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Autorský honorář nebo živnost?  (Přečteno 2639 krát)

pepakrat01

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
Autorský honorář nebo živnost?
« kdy: Září 28, 2012 »

Dobrý den.

Rád bych vás požádal o radu. Jsem zaměstnaný na HPP a k tomu podnikám jako vedlejší činnost. Předmětem podnikání je zpracování odborných textů. V současnosti mám možnost ještě psát odborné články na internetový web. Budou odměny zdaňovány jako autorské honoráře srážkovou daní, nebo mám firmě práci fakturovat a zahrnout příjmy jako součást příjmů z podnikání? Odměny nepřesáhnout 7 000 Kč měsíčně. A pokud budou odměny podléhat srážkové dani, na základě jakého dokladu mi web vyplatí odměnu. Fakturu mu nevystavím. Bude to nějaká smlouva o dílo?

Předem všem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Men_auto

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Autorský honorář nebo živnost?
« Odpověď #1 kdy: Srpen 18, 2013 »

Dobrý den,
již 7 let vedu školní pěvecký sbor. Od září 2013 jeje budu vést v téže škole, ale na svůj ŽL. Zajímá mne, jak se uplatňuje autorské právo k provozovaným dílům - tedy sborové provedení písní. V případě školních představení jsme vÿjmuti, v případě účasti na festivali jsme doposud pouze podávali hlášení organizátorům. nyní si však totu čisnností budu trochu vydělávat a občas přijmu honorář za vystoupení. Jak v tomto případě postupovat v oblasti autorských práv?
Podotýkám, že jsem si již prohlížela tabulky v rámci OSA a vychází mi opravdu neúměrné částky za vystoupení (jakožto provozování hudební činnosti). Doposud jsem nikde nenašla konkrétní podínky pro činnst pěveckcýh sborů.
Děkuji předem za rady.
IP zaznamenána
Stran: [1]