Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Bezplatná kamarádská výpomoc  (Přečteno 3417 krát)

slunečnice 31

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Bezplatná kamarádská výpomoc
« kdy: Červenec 30, 2012 »

Kamarádka vlatní obchod s dětským zbožím, ve kterém sama osobně pracuje. Náhle jí onemocněla matka a potřebovala by na 3 dny zastoupit.
 Je nějak právně možné, abych jí v tomto obchodě bezúplatně na tyto dny vypomohla? Že bych tam byla ty 3 dny místo ní? Nejedná se mi o žádnou dohodu o provedení práce ani o pracovní činnosti.
 Nechtěla bych po ní žádné peníze, jen prostě bezplatná kamarádská výpomoc.
Pokud by to bylo možné, je třeba sepsat mezi sebou nějakou písemnou dohodu, nebo by stačila dohoda ústní?
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Bezplatná kamarádská výpomoc
« Odpověď #1 kdy: Srpen 02, 2012 »

Jste kamarádky, ne, tož se postavte za pult a prodávejte... a dělejte jakoby nic... Jana
IP zaznamenána

slunečnice 31

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Bezplatná kamarádská výpomoc
« Odpověď #2 kdy: Srpen 03, 2012 »

To sice dělat můžeme, ale pochybuji, zda by případné kontrole toto stačilo!
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15040
Bezplatná kamarádská výpomoc
« Odpověď #3 kdy: Srpen 03, 2012 »

Toto by případné kontrole nestačilo. Jestliže nechcete uzavřít žádnou oficiální smlouvu či dohodu, tak asi bude nejlepším řešením, když kamarádka svůj krámek na 3 dny zavře.
IP zaznamenána

cacenka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 52
Bezplatná kamarádská výpomoc
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 04, 2013 »

Dobry den, chtela bych se zeptat, kamarádka mi nabídla výpomoc, bezuplatnou. Pomáhala bych ji s ucetnictvim
. Za odmenu bych obdržela danove a ucetni poradenství (vzdělávání se). Kamarádka je podnikající FO, ja jsem v zamestnaneckem poměru. Zadnou dohodu ci smlouvu mezi sebou uzavřenu mit nebudeme. Je to takto mozne? Ci musíme vse nejak ošetřit. Penize mi opravdu davat nebude. Dekuji za rady.
IP zaznamenána

ivzez

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 72
Bezplatná kamarádská výpomoc
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 17, 2013 »

Citace: cacenka
Dobry den, chtela bych se zeptat, kamarádka mi nabídla výpomoc, bezuplatnou. Pomáhala bych ji s ucetnictvim. Za odmenu bych obdržela danove a ucetni poradenství (vzdělávání se). Kamarádka je podnikající FO, ja jsem v zamestnaneckem poměru. Zadnou dohodu ci smlouvu mezi sebou uzavřenu mit nebudeme. Je to takto mozne? Ci musíme vse nejak ošetřit. Penize mi opravdu davat nebude. Dekuji za rady.
Není to takto možné.
IP zaznamenána
Stran: [1]