Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Podnikatelský a běžný účet  (Přečteno 5260 krát)

tom.brno.1980

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
Podnikatelský a běžný účet
« kdy: Červenec 09, 2012 »

Dobrý den,

chci se zeptat,zda-li je praktičtější nebo výhodnější mít navíc pro podnikání zvláštní účet? Nejsem sice žádný velkopodnikatel, jsem sám, volná živnost, grafické práce na pc - ale přece jen, nebude to pro lepší přehlednost potřeba? Pokud to nebude přímo nutnost nebo povinnost? Psal jsem tento dotaz do banky,ale tam mi neodpověděli. Mám účet u airBank, jen nová a zatím nemají k dispozici přímo podnikatelský účet (2014 plánují účet po drobné podnikatele)- tak,že bych měl na podnikání klasický běžný a na ostatní výdaje druhý běžný?


Děkuji za Vaši odpověď

Zdraví Vás

Tom z Brna
IP zaznamenána

ozzák

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
Podnikatelský a běžný účet
« Odpověď #1 kdy: Červenec 09, 2012 »

jestliže pracujete jako OSVč, můžete mít pouze jeden účet, ve kterém budete mít pohyby jak soukromé tak co se týče vaší činnosti a ničemu to nevadí.
IP zaznamenána

PRaduska

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Podnikatelský a běžný účet
« Odpověď #2 kdy: Červenec 10, 2012 »

Dobrý den,
podnikatelský účet jsme zrušili, zbytečné platby navíc ( bylo to podmíněno tím, že Vám musí přijít platba vyšší částky, jak ne, tak Vám strhli za vedení účtu nekřesťanské peníze ) , stačí normální účet jenom archivovat výpisy.
IP zaznamenána

wdc

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 52
Podnikatelský a běžný účet
« Odpověď #3 kdy: Říjen 08, 2012 »

Zjišťoval jsem jeslti je možné používat osobní účet k podnikání a většina bank ve svých obch. podmínkách toto zakazuje.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Podnikatelský a běžný účet
« Odpověď #4 kdy: Říjen 08, 2012 »

Ano, zakazuje, protože za vedení běžných účtů podnikatelům účtují daleko vyšší poplatky než za vedení osobních účtů běžným občanům. Pokud se bance nelíbí, že používáte soukromý účet k podnikání, tak změňte banku.

Nebosi můžete zřídit podnikatelský účet bez poplatků u Fio banky nebo u mBank.
IP zaznamenána

Monte

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Podnikatelský a běžný účet
« Odpověď #5 kdy: Leden 06, 2015 »

Dobrý den, musím mít na podnikání, vůbec nějaký účet?
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Podnikatelský a běžný účet
« Odpověď #6 kdy: Leden 06, 2015 »

Ne, nemusíte, pokud při platbách v hotovosti nepřesahujete limit pro hotovostní platby, tuším 270 tisíc.
IP zaznamenána

ŠárkaP

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Podnikatelský a běžný účet
« Odpověď #7 kdy: Březen 05, 2015 »

Kdyby jste chtěl někdo tip, kam do banky, tak já mám osobní i podnikatelský u fio, neplatím vůbec nic a není to také vůbec ničím podmíněno, že by tam musely chodit určité částky a podobně. Pak to mám dobře přehledné a rozdělené
IP zaznamenána
Stran: [1]