Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: adsense a nutnost být OSVČ?  (Přečteno 2867 krát)

klobasa

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
adsense a nutnost být OSVČ?
« kdy: Červen 18, 2012 »

Dobrý den, četl jsem na vašem webu že na příjmy do 20 000 kč nemusím mít živnost. Pokud mam příjem z adsense dejme tomu 25 000 za rok, musím mít žl. Znamená to, že celý rok musim platit sociální a zdravotní v alespon minimální výši (protože reklamy se zobrazují soustavně po celý rok) což dohromady dává cca 12 x 3500 = 42 000. Takže celý rok mi bude adsense vydělávat na zálohy a ještě doplatim? Přijde mi logičtější platit jen v měsíci zaslání peněz, nevím jestli si to nepamatuji špatně, ale pokud budu na něčem pro někoho pracovat 4 měsíce doma v garáži, tak se za podnikání bere až měsíc vystavení faktury a zaplacení za to.

Nejde to nějak prostě nechat být celý rok, pak na konci roku to přiznat a doplatit případné nutnosti? Jsem ted na úřadě práce, další absurdita, musím se snad odhlásit a za tech pár kč cca 2000 měsíčně se vlastně odhlásit a být OSVČ, nebo zrušit příjem z reklamy a nemít nic. Myslel jsem že by stačilo i na konci roku vše z adsense připočítat jako další příjem a případně doplatit vycházející nedoplatky.

Reklamu nemám na svém webu, ale yobrazuje se na Youtube a  příjem je značně nárazový, některý měsíc může být pár korun některý třeba 15 000 podle úspěšnosti videa.


Doporučíte mi prosím nějaký postup jak v tomto případě pokračovat, nebo je to prostě nevyhnutelné, být celý rok přihlášen jako aktivní OSVČ?
IP zaznamenána

klobasa

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
adsense a nutnost být OSVČ?
« Odpověď #1 kdy: Červen 18, 2012 »

Ještě mě tak napadá, na Youtube vlastně zaškrtávám zpeněžit video a peníze pak chodí na adsense učet = že mě vlastně nezajímá že oni výdělku docílí reklamou, já zpeňěžuji video, nejsem tim pádem něco jako umělec/tvůrce?
IP zaznamenána
Stran: [1]