Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Webové stránky a služby okolo toho  (Přečteno 834 krát)

Drtikozel

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Webové stránky a služby okolo toho
« kdy: Květen 08, 2012 »

Dobrý den,
již delší dobu se zabývám kódováním v PHP a HTML a také své služby nabízím přes internet. Doteď jsem stránky tvořil pouze na DPP (menší projekty a velice málo zakázek), ale nyní se poptávka zvýšila, takže DPP už mi nepřijde vhodná. Četl jsem někde o tom, že autoři mohou používat smlouvu o díle. Můžete mi někdo přiblížit, jaké to má výhody/nevýhody a rozdíly oproti DPP?

Dále jsem si pronajal server, kam můžu umisťovat nespočetné množství webových stránek. Rád bych ho také levně zprostředkovával klientům, jenže ti samozřejmě chtějí fakturu, aby si mohli částku odepsat. Nerad bych ale kvůli tomu zařizoval ŽL, jelikož \"vydělávat\" by tato činnost začala až u 10 klientů a bylo by to řádově pár stovek ročně, takže by mi to ŽL ani nezaplatilo.
Dá se tedy vytvořit například smlouva o pronájmu nebo něco podobného?

Setkal jsem se ještě s jakousi administrativní činností, kdy po mě klient chtěl pouze něco málo na webu změnit za finanční odměnu, ale chtěl na to fakturu. V tomto případě je tedy vhodné použít DPP?

Je nějaký způsob, jak tyto služby vykonávat bez ŽL, nebo si musím živnost přecejen zřídit? Případně jaký typ živnosti, aby pokryla tyto činnosti?
Všechny částky za služby a stránky jsou relativně nízké, čili i 1 000,- Kč za ŽL se bude vracet navíckrát. Z toho důvodu tuto otázku pokládám.
IP zaznamenána
Stran: [1]