Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: Přerušení živnosti  (Přečteno 23770 krát)

Hynee

  • Host
Přerušení živnosti
« Odpověď #15 kdy: Leden 08, 2009 »

Dobrý den,

Jsem zaměstnán a při výkonu povolání provozuji volnou živnost, která mě neuživí, i přes celkem vysoký obrat, těsně pod hranicí plátce DPH /zisk cca 100 tis. za rok/. Existuje nějaký způsob jak se zajistit pokud by došlo ze strany zaměstnavatele k mé výpovědi abych měl nárok na podporu v nezaměstnanosti?

S pozdravem   H.V.
IP zaznamenána

Sněhurka

  • Host
Přerušení živnosti
« Odpověď #16 kdy: Leden 09, 2009 »

Dobrý den!Jsem student s nedokončenou maturitou,navštěvuji po dohodě pomaturitní kurz AJ,maturitu dokončím letos v čevnu 2009, nepobírám žadný svůj příjem,jsem povinen si platit ZP nebo stačí se nahlásit na UP.Můžete my poradit.Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Přerušení živnosti
« Odpověď #17 kdy: Leden 11, 2009 »

Záleží na tom, zda vás střední, nebo jazyková škola nahlásily na zdravotní pojišťovně jako svého studenta. Pokud ne, tak si musíte platit zdravotní pojistné sám, nebo se registrovat na ÚP.
IP zaznamenána

snehurka

  • Host
Přerušení živnosti
« Odpověď #18 kdy: Leden 12, 2009 »

Děkuji za radu zjistím si to na jazykovce.
IP zaznamenána

snehurka

  • Host
Přerušení živnosti
« Odpověď #19 kdy: Leden 12, 2009 »

Dobrý den!Jestě se chci zeptat nepobírám-li příspěvek musím si platit SP je to povinné nebo není.Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Přerušení živnosti
« Odpověď #20 kdy: Leden 12, 2009 »

SP není povinné.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Přerušení živnosti
« Odpověď #21 kdy: Leden 13, 2009 »

Citace: Hynee
Dobrý den,

Jsem zaměstnán a při výkonu povolání provozuji volnou živnost, která mě neuživí, i přes celkem vysoký obrat, těsně pod hranicí plátce DPH /zisk cca 100 tis. za rok/. Existuje nějaký způsob jak se zajistit pokud by došlo ze strany zaměstnavatele k mé výpovědi abych měl nárok na podporu v nezaměstnanosti?

S pozdravem   H.V.
Přerušit provozování živnosti a zaregistrovat se na úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]