Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přijem plateb přes Paypal a zaúčtování do daňové evidence plátce DPH  (Přečteno 3235 krát)

suril

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda někdo může poradit s účtováním přijatých plateb na Paypal v daňové evidenci plátce DPH.
Jde o to, že Paypal si z každé platby strhne malé procento jako provizi, takže příklad situace:
Přijmu platbu 100 USD, ale na Paypal mi přijde pouze 97 USD protože 3 USD si automaticky strhli za poplatek. Fakturu na zákazníka mám s DPH vystavenou na prodejní cenu 100 USD.

prvni varianta: Mám zaúčtovat a fakturu spárovat jen s 97 USD? A poplatek nechat být? Tím mi ale fatura jednak bude viset pořád jako by v neuhrazených, jelikož je uhrazená jen z části a také přijaté DPH se pak liší od vyfaturovaného

druhá varianta: Mám zaúčtovat a fakturu spárovat s 100 USD? A poplatek nechat být? Tím zaplatím trochu vyšší daňe a nebude mi sedět konečný stav účtu s evidencí.

třetí varianta: Mám zaúčtovat a fakturu spárovat s 100 USD? A zaúčtovat i nějak ten poplatek? Ale otázka je jak? Nemám vlastně na něj žádný zvláštní doklad..a jak by to bylo u poplatku s DPH v daňové evidenci, měl by 0%?

Prosím poraďte pokud již máte někdo zkušenost.

Děkuji
IP zaznamenána
Stran: [1]