Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: spoluvlastníci nemovitosti  (Přečteno 713 krát)

Markétka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
spoluvlastníci nemovitosti
« kdy: Březen 16, 2012 »

Lze uplatnit 100% odpisů nemovitosti, kterou mám ve spoluvlastnictví s nepříbuzným. Nemovitost používám pouze já se souhlasem druhé k podnikání, veškeré příjmy zdaňuji pouze já. Můžu si uplatnit i 100% odpisu nemovitosti ( vloženou do OM) nebo jen 50%?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14808
spoluvlastníci nemovitosti
« Odpověď #1 kdy: Březen 16, 2012 »

Můžete odpisovat pouze svůj spoluvlastnický podíl.

§ 28/1 ZDP: Hmotný majetek odpisuje poplatník, který má k tomuto majetku vlastnické právo ...
IP zaznamenána
Stran: [1]