Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: neproplacená dovolená  (Přečteno 2644 krát)

darunaka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
neproplacená dovolená
« kdy: Březen 14, 2012 »

Dobrý den, převzala jsem mzdovou agendu a zjistila jsem, že v roce při ukončení pracovního poměru nebyla zaměstnanci proplacena zbyvající dovolená a zaměstnanec se o to ani nehlásí, na stejný případ jsem narazila i v roce 2011, kdy nedošlo k proplacení zbylé dovolené. Lze to nějak zpětně řešit nebo to nechat, když se o to nezajímají ani bývalí zaměstnanci, kterých se to týká. Děkují za odpověď.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
neproplacená dovolená
« Odpověď #1 kdy: Březen 28, 2012 »

V publikaci 1000 Řešení jsem se dočetla, že pokud není ŘD vybrána do konce roku následujícího po tom, ve kterém vznikl nárok, tak dovolená zaniká.
IP zaznamenána

Catalina

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 105
neproplacená dovolená
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 23, 2015 »

Poprosila bych o radu. Zaměstnanci končí pracovní poměr dohodou, má nevyčerpanou dovolenou nejen z r. 2015, ale i z r. 2014. Vím, že dovolená nepropadá, ale chtěla bych se zeptat, zda mu opravdu musím proplatit dovolenou i z r. 2014? V zákoníku práce jsem tuto informaci nenašla, ale předpokládám, že ano? Dále bych se chtěla zeptat, zda mu mohu část dovolené proplatit hotově (když si to přeje), když mu vždy (několik let) byla mzda vyplácena převodem. Děkuji za rady a přeji krásné Vánoce.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
neproplacená dovolená
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 27, 2015 »

Podle mého názoru budete muset při ukončení pracovního poměru proplatit i nevyčerpanou dovolenou z roku 2014. Jestli zaměstnavatel nechcete proplácet dovolenou, tak měl nařídit její čerpání. Mzdu nebo její část můžete vyplatit hotově.
IP zaznamenána
Stran: [1]