Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Živnosti => Téma založeno: Zuzka Leden 28, 2008

Název: Nájem v daňové evidenci
Přispěvatel: Zuzka Leden 28, 2008
Dobrý den,
prosím o radu. Podnikáme na ŽL, máme internetový obchod (ne kamennou prodejnu) a zajímá nás, jestli si můžeme dát nájem do nákladů a odečíst si jej tak z daní. V bytě máme sklad a je to v podstatě provozovna. Dále rozvážíme naším osobním autem. Jestliže zaplatím silniční daň (kdy a komu zaplatit??) mohu si veškeré náklady na benzín také dát do daňové evidence? Jak prokážu, že lístek od benzínky je můj a nedal mi ho někdo jiný? Musí mi na benzínce vystavit fakturu na IČ?
Omlouvám se za asi hloupé dotazy, ale jsme začátečníci...
Děkuji předem za odpověď.
Název: Nájem v daňové evidenci
Přispěvatel: petra Leden 28, 2008
Silniční daň se platí v zálohových platbách v termínech do 15. 4. za 1. čtvrtletí, do 15. 7. za 2. čtvrtletí do 15. 10. za 3. čtvrtletí a do 15. 12. záloha za říjen a listopad. Daňové přiznání a doplatek daňe se provádí do konce ledna následujícího roku. Platí se místně příslušnému finančnímu úřadu. Pokud používáte k podnikání soukromý vůz do nákladů můžete uplatnit výdaje na phm +amortizaci (4,10 kč/km). V knize jízd by jste měla evidovt služební a soukromé jízdy, do daňových výdajů počítáte jen služební jízdy. Výši ceny phm můžete prokazovat podle účtenek za phm (není nutná faktura) nebo podle průměrných cen phm vyhlašovaných MF na začátku následujícího roku.
Název: Nájem v daňové evidenci
Přispěvatel: nightfish Leden 29, 2008
Ještě k těm účtenkám - pro platby za zboží do 10 000 Kč je možné vydávat zjednodušený daňový doklad, na kterém nemusí být uvedena identifikace kupujícího (pouze prodávajícího).

S tím nájmem je to ošemetné, doporučuji poptat se místně příslušného finančního úřadu.
Název: Nájem v daňové evidenci
Přispěvatel: Jarmila Leden 30, 2008
Pozor jestli se za tu \"službu\" již neplatí cca 10 000,-