Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Auto, silniční daň, cestovní náhrady => Téma založeno: alena1 Leden 13, 2018

Název: vyřazení auta z OM
Přispěvatel: alena1 Leden 13, 2018
Auto pořízené v r. 2010 a zařazeno do OM. Nepoužit celý odpis. Osobní auto vyřazené z OM dne 18.12.2017- tzn. přepsáno z IČO na RČ. Nebude prodáno, jen převedeno do os.vlastnictví. Jsem plátce DPH. Vůbec nevím jak se to řeší s dph a jaký to mám vliv na daň z příjmu.
Děkuji za odpověď.
Název: Re:vyřazení auta z OM
Přispěvatel: Zdena Leden 13, 2018
Vyřazení auta do osobního užívání nemá žádný vliv na daň z příjmů. Pokud auto prodáte do 5 let od vyřazení z OM, tak při prodeji přiznáváte příjem (ostatní příjmy podle § 10 ZDP, můžete použít neuplatněnou část odpisů).

Pokud byl při pořízení auta uplatněn nárok na odpočet DPH, tak při trvalém vyřazení odvádíte DPH z ceny obvyklé. Vystavuje se doklad o použití.
Název: Re:vyřazení auta z OM
Přispěvatel: David.Vasek Květen 30, 2018
Dobrý večer, chtěl bych se zeptat jak postupovat při prodeji odepsaného vozu z OM (OSVč plátce DPH, odpočet 100% DPH), tak aby příjem z prodeje vozu nebyl zahrnut do základu pro SP a ZP? Stačí vyřadit auto z OM před prodejem? Osvč je důchodce a jedná se tak o vedlejší činnost. Bude se DPH platit z ceny obvyklé, nebo z reálné prodejní ceny, když byla vyšší než cena obvyklá? Děkuji za radu.
Název: Re:vyřazení auta z OM
Přispěvatel: taxi Červenec 12, 2018
DPH z reálné prodejní ceny.
Prodej zdanit v §10 v daňovém přiznání - když je auto vyřazeno z OM, tím se vyhnete placení zdr a soc z příjmu za prodej auta.