Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Reklama, AdSense, AdWords,Facebook,... => Téma založeno: jn17112015 Listopad 17, 2015

Název: AdSense bez povolení
Přispěvatel: jn17112015 Listopad 17, 2015
Dobrý den,
jsem teď v takové šlamastyce ohledně AdSense. Zavinil jsem si ji sám, to vím, teď bych ji potřeboval hlavně co nejdřív vyřešit.

ÚčetAdSense jsem si založil v únoru 2014 a reklamy jsem dal na své stránky. Výdělek byl v řádu haléřů za měsíc, takže něco jako nahlášení na FÚ jsem tehdy vůbec neřešil. Jenže co se nestalo - stránky se staly populární a na účtu mi za posledních pár měsícu přistála částka, která přesahuje 15 tisíc nutných k zaplacení daně z příjmu.

Nemám živnostenské oprávnění, nejsem identifikovaná osoba, a (dokážu Vás v tomto bodě ještě překvapit?) není mi vlastně ani osmnáct let.

Co teď? Kontroloval by vůbec FÚ daňový únik v řádu tisícikorun? Opravdu nemám problém se zaplacením daně, jen, pokud to chápu dobře, to technicky vzato ani nemůžu udělat, protože \"žádný příjem nemám\".

Předem děkuji za radu.
Název: AdSense bez povolení
Přispěvatel: Jana Konečná Prosinec 05, 2015
Dobrý den,
na vašem místě postupuji jako všichni ostatní u příjmů od Google AdSense, viz http://jakpodnikat.cz/adsense-dph.php
Název: Re:AdSense bez povolení
Přispěvatel: r3jz Leden 07, 2018
Mám podobný případ. Mám dlouhodobě účet, na kterém ale není skoro nic. Teď mám ale ŽL a chtěl bych ho začít využívat. Mám ale u AdSense osobní účet, tzn. nikde tam není IČ. Je potřeba tedy účet zrušit a nastavit si nový, firemní?

Nápověda Google k tomuto nic moc neříká: https://support.google.com/adsense/answer/10163?hl=cs

Citace
Existuje rozdíl mezi firemním a osobním účtem?
Ne. Pokud jde o služby nebo strukturu plateb, osobní a firemní účet se od sebe nijak neliší. U firemních účtů budou platby vypláceny subjektu uvedenému v názvu společnosti, u osobních účtů osobě uvedené majitelem účtu jako příjemce platby.