Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Datum pro odvedení DPH  (Přečteno 106 krát)

Aneta9053

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Datum pro odvedení DPH
« kdy: Září 11, 2018 »

Dobrý den,

poprosila bych o radu ohledně plnění DPH. Když zaúčtovávám DPH od dodavatelů, mám se řídit datem uskutečnění zdanitelného plnění, které mi vystavili na Fa? Má účetní mi sdělila, že mám účtovat podle data, kdy mi byla Fa doručena(např. mailem) a datum z Fa mě nezajímá. Moc se mi to nepozdává.
Děkuji a přeji hezký den.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14674
Re:Datum pro odvedení DPH
« Odpověď #1 kdy: Září 11, 2018 »

Dobrý den. Pokud se jedná o běžné plnění, zboží nebo služba od tuzemského dodavatele (nejde o režim přenesení daňové povinnosti), tak můžete uplatnit nárok na odpočet DPH nejdříve ve chvíli, kdy máte v ruce daňový doklad (§ 73/1/a) zákona o DPH).
IP zaznamenána

Aneta9053

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Re:Datum pro odvedení DPH
« Odpověď #2 kdy: Září 12, 2018 »

Moc a moc děkuji za odpověď. Přeji hezký den
IP zaznamenána
Stran: [1]