Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Živnost ohledně výkup a prodej autodílů na veterány - jak na to ?  (Přečteno 2094 krát)

TXH

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den, měl bych pár dotazů ohledně podnikání s prodejem použitých autodílů (díly z vozu, kola, náhradní díly atd) na staré veterány, jak auta tak i motorky.

Nejsem nijak vyučený automechanik, ale veteránům se věnuji svévolně už nějakých 10let jen pro své osobní účely.

Chtěl bych založit eshop kde bych vykoupení zboží prodával.

Jde mi spíše o to jestli já jako nevyučený automechanik mohu tento obor provozovat ?

Hledal jsem na internetu nějaké možnosti a mohl bych na to využít živnost volnou a to tyto obory:

48. Velkoobchod a maloobchod
49. Zasatavárenská činnost a maloobchod s použitým zbožím
50. Údržba motorových vozidel a jejich příslušenství
80. Výroba, obchod a služby jinde nezařazené

Bude třeba na to ještě nějaký živnostenský obor ?

------------------------------------------------------------------------

Teď další situace jak je to s výkupem ?

Když ke mě přijde kontrola / kriminálka tak bude chtít vidět asi i nějaké výkupní listy.

Řekněme že něco nakoupím na aukru, pošlu si to domů na dobírku. Mohu uplatnit jako kupní doklad adresu a jméno toho od koho sem to koupil + fotku toho inzerátu ?

Dále když budu na burze kde se prodávají díly z veteránů a já tam od nějakého starého dědy něco koupím, tak jak mám řešit výkupní list ? Mám vést nějaký blok a napsat tam že jsem nakoupil tohle a za tolik ?

Někde jsem četl na internetu že výkup musí být od 18let a výše. Zapsat všechny údaje + narození + rodné číslo atd ... Jako pochybuji že něco takového od člověka z aukra svévolně dostanu, podobně i dohadovat se na burze od někoho, aby mi dal číslo občanského průkazu atd ... Když z větší části bych očekával odpovědi že to jsou jejich osobní údaje a nebudou mi je dávat :D


------------------------------------------------------------------------

Vykoupené díly samozřejmě očistím od nečistot, vyfotím a nabídnu na svém eshopu.

Je nutno platit nějaké recyklační poplatky ? Není to brané jako nebezpečný odpad že bych musel za to odvádět taky nějaké peníze ?



Děkuji za vaše odpovědi a za pomoc.

IP zaznamenána
Stran: [1]